Kapela Sambal hraje hudbu k jídlu, poslechu i tanci.

V repertoiru máme převážně brazilské samby a bossanovy (na své si nepochybně přijdou milovníci písní A. C. Jobima), hojně je zastoupen swing a budete-li mít štěstí, můžete zaslechnout i argentinské tango, španělský čardáš nebo waltz. V poslední době náš repertoir obohacujeme o kubánskou salsu, což jistě potěší (nejen) tancechtivé obecenstvo.

Posluchači (i diváci) oceňují především strhující výkon naší zpěvačky Kamily Kratochvilové, která nejen že krásně zpívá, ale také vládne (mimo jiné) španělštinou a portugalštinou, díky čemuž je její interpretace písní velmi autentická a zároveň působivá.

V současné době hrajeme většinou v sedmimístném obsazení (zpěv, saxofon/příčná flétna, kytara/tres, piano, kontrabas, bicí/timbales, conga/perkuse), v níž se nám podařilo docílit žádané příjemné barvy zvuku kapely. Pokud jsou akustické podmínky příznivé, rozšiřujeme kapelu o dalšího člena bicí sekce (bonga/perkuse).

Historie Sambalu je poměrně krátká, navazuje však na dřívější formaci Sambal oelek (nadpoloviční většina členů je totožná), jejíž vznik se datuje přibližně do roku 2000.

Obnovení Sambalu bylo motivováno tím, že si kamarádi přáli hudbu na svatbu a nenašla se žádná vyhovující kapela. Tímto jim děkujeme.

Dolany