Obvykle vystupujeme v sedmičlenné sestavě (zpěv, saxofon/příčná flétna, kytara/tres, piano, kontrabas, bicí/timbales, conga/perkuse). Pokud jsou akustické podmínky příznivé, rozšiřujeme kapelu o dalšího člena bicí sekce (bonga/perkuse). Na Vaše přání můžeme však hrát i v sestavě menší.

Kamila Kratochvilová

zpěv

Bezpochyby největší klenot naší kapely. Posluchači (i diváci) ji milují pro její bezprostřednost, vynikající zpěv a především výraz podtržený bezchybnou španělštinou a portugalštinou.Pochází z muzikantské rodiny - na snímku se strýcem, sestrou a kytarou.Kromě zpěvu se Kamila proslavila díky své dcerce Anně.

Mirek Švihálek

tenor saxofon, sopran saxofon, příčná flétna

Vynikající muzikant, kterého (nejen) olomoucká (nejen) jazzová veřejnost zná především jako sólistu kapely Jazz Dog Open Jakuba Knápka. Hraje raději méně než více, ale o to lépe.Honza Cviček

kytary, tres

Neúnavný tahoun kapely nejen během všech vystoupení. Hrdinně nese také břímě veškeré organizace, která je s chodem kapely spojena. Budete-li nás telefonicky kontaktovat, ozve se Vám právě Honza.Už jako třináctiletý vystupoval ve velkém sále Lucerny v Praze (3. klarinet v aranži skladby Babeta šla do světa; šlo o pokus o zapsání do Guinessovy knihy rekordů - Kdyby tisíc klarinetů). V současné době je kromě Sambalu stálým členem Olomouckého swingbandu.Jitka Cvičková (roz. Mayerová)

klavír, zpěv

Za své objevení pro olomouckou jazzovou scénu děkuje Vratislavu Hrabalovi, v jehož big bandu při ZUŠ Žerotín začínala. V průběhu let ji bylo možno slyšet také s kapelami Olomoucký Dixieland Jazz Band a HB band. I ona je momentálně stálou členkou Olomouckého swingbandu. Na klavír se učí hrát od první třídy (fotografie vlevo pochází z besídky třídy Petra Junka, známého olomouckého jazzmana), hudbě se ale věnovala už v přeškolním věku (fotografie vpravo z besídky mateřské školy Dobrovského v Olomouci).V Sambalu občas také zpívá, čemuž se taktéž věnuje již od útlého dětství (fotografie opět z mateřské školy).Vladimír Veselý

kontrabas

Nová posila naší kapely a jediný "studovaný" člen.

V současné době je posluchačem Hudební fakulty Ostravské univerzity a Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, obor kontrabas. Obživu mu zajišťuje skupina Pangea, The Beatles Revival Band. Kromě toho je stálým členem Moravia Bigbandu Zábřeh na Moravě a příležitostně spolupracuje s Olomouckým swingbandem, Olomouckým dixielandem, Bigbandem Edy Šurmana a Bigbandem Žerotín Olomouc.

Dle svých vlastních slov se nebrání žádným stylům a rád na sobě neustále pracuje.Miloš Pohl

bicí, timbales

Zkušený, mezi muzikanty velmi oblíbený bubeník, který je schopen zahrát téměř vše, pročež bývá často zván i na záskoky.První bicí si pořídil v sedmnácti letech od svazáků z Bělkovic za 300.-Kč. Chtěli je vyhodit, ale jemu to stačilo. Během služby v lidovědemokratické armádě spolu s tanečním orchestrem projezdil mnoho vesnických tancovaček na českobudějovicku, po vojně následovalo setkání s Olomouckým dixielandem, spoluúčast na LP Karla Plíhala (r.1985) a sedmnáct let s kapelou Jazz Dog Open Jakuba Knápka.Jindra Jakubal

conga, perkuse

Miláček publika, který hraje vždy naplno.V letech 1984-1986 byl členem Kontrabandu Milana Svobody, paralelně vystupoval také s freejazzovou kapelou Znamení dechu. 5 let hrál v Jazzdancu, od roku 1994 spolupracuje se sborem Gymnázia Hejčín v Olomouci. Mimo jiné hrává s kapelami Efata, Blue Sparty, Blue Angels a Černý rybíz. V současné době má stálé angažmá v uměleckém souboru bubeníků Jumping Drums. V Jindrově diskografii najdeme tři CD, a to Bobr a Motýl, Vojáci lásky a Černý Rybíz.